Prakticky každá žena túži po kvalitných riasach a vlasoch. Nie každému však bola genetika dopriata, preto dámy hľadajú dostupné spôsoby, ako si pomôcť. Mohol by vám pomôcť ricínový olej?
V kozmetickom priemysle sa používajú rôzne zložky. Medzi nimi sú aj oleje. Arganový olej je napríklad veľmi univerzálny a používa sa na zábaly vlasov. V Stredomorí ženy obľubujú kvalitu olivového oleja, ktorý sa pridáva ako hydratačná zložka do mydiel a krémov.
Ale počuli ste niekedy o ricínovom oleji? Ak áno, je možné, že to bolo v negatívnom zmysle. Ricínový olej má pri nevhodnom použití viacero negatívnych účinkov.
Ak chcete, aby fungovala pre vás, a nie proti vám, prečítajte si o nej všetko, čo potrebujete vedieť.
Čo je ricínový olej?
Ricínový olej sa získava z ricínových bôbov. Nemá farbu, chuť ani zápach. Ricínový olej sa v priemysle používa pomerne často. Napríklad pri výrobe brzdovej kvapaliny alebo pri výrobe mazív. Môže sa pridávať aj do liekov alebo parfumov. V ľudovej a tradičnej medicíne sa ricínový olej používa aj ako laxatívum na vyvolanie hnačky. Keďže semená ricínu obyčajného obsahujú aj jedovatý ricín, ricínový olej sa neodporúča používať na vnútorné použitie.
Účinky ricínového oleja
Ricínový olej má mnoho zaujímavých účinkov na ľudský organizmus. Keďže ich je viac, pozrime sa na ne prostredníctvom zoznamu s odrážkami.
Na čo je ricínový olej dobrý?
- Pôsobí ako prírodné preháňadlo
- Má hydratačné vlastnosti
- Zlepšuje hojenie jaziev
- Podporuje boj proti zápalom
- Znižuje akné
- Môže odstrániť kožné problémy spôsobené plesňami a kvasinkami
- Udržuje normálny stav vlasov a pokožky hlavy
Mnohé ženy používajú ricínový olej na riasy, aby podporili ich silu a rast.
Ako ovplyvňuje vlasy?
Ricínový olej sa môže používať na zábaly vlasov alebo ako kondicionér na dĺžky a končeky vlasov. Ako už bolo spomenuté, ricínový olej má hydratačné schopnosti, takže dodá vašim vlasom potrebnú hydratáciu. Je to dôležité, pretože to zabraňuje lámavosti, poškodeniu vlasov a ich vysušovaniu.
Zábal z ricínového oleja sa môže aplikovať aj na pokožku hlavy. Najmä ak máte suchú pokožku alebo trpíte lupinami.
Ako používať ricínový olej?
Najprv si povedzme, kde kúpiť ricínový olej. Ak máte oň záujem, môžete ho získať od výrobcov kozmetických olejov alebo v lekárni. Prvá možnosť sa nám zdá byť lepšia, pretože si môžete byť istí, že výrobok je určený na použitie na pokožku, na vlasy a často aj na riasy.
Čo sa týka aplikácie, je veľmi jednoduchá. Ak máte aknóznu pleť, namočte vatovú tyčinku do ricínového oleja a naneste ju na problematické miesta. Tento postup opakujte denne. Ideálne na vyčistenú pleť.
To isté platí aj pre aplikáciu ricínového oleja na riasy. Namočte vatový tampón do ricínového oleja a jemne ho naneste na riasy. (Dbajte na to, aby sa vám nedostal do oka.) Vaše riasy by mali byť odlíčené, inak to nebude fungovať. Aplikujte aj denne.
Ak vám záleží na zlepšení vzhľadu jaziev, najlepší spôsob, ako to urobiť, je naniesť ricínový olej na vatový tampón a potom ním potrieť problematickú oblasť. Tento postup opakujte niekoľko týždňov. V tomto prípade sú prvé výsledky viditeľné až o niečo neskôr.
Ako však aplikovať ricínový olej na vlasy? Je to úplne jednoduché. Vlasy mierne namočte. Napríklad pomocou fľaše s rozprašovačom, do ktorej nalejete obyčajnú vodu. Potom si do vlasov votrite ricínový olej a zabaľte ich do uteráka alebo kúpacieho plášťa. Nechajte olej pôsobiť niekoľko minút a potom si umyte vlasy tak, ako ste zvyknutí. Vrátane pokožky hlavy, ak ste na ňu aplikovali ricínový olej. Potom vlasy vysušte a je to hotové.
Keďže krása vašich vlasov, nechtov a pokožky nepochádza len z vonkajšej starostlivosti, skúste dlhodobo užívať výživový doplnok VLASIMO®, ktorý pomôže podporiť ich zdravý vzhľad.